Apšvietimo namuose klaidos

Net ir perkant tokius kokybiškus elektros gamknius kaip Viltesa lempos, įmanoma pridaryti grubių namų apšvietimo klaidų, jeigu trūksta supratimo apie normalius namų ir intejero apšvietimo principus. Kokios klaidos pasitaiko, bandant apšviesti namus?

Viena lemputė per vidurį

ViltesaNet ir Viltesa lempos geriau nekabinti, jeigu tai bus tik viena ant laido kybanti lemputė visame kambaryje. Lemputė be jokio gaubto, vieniša spingsulė, šviečianti viduryje kambario. Nors lyginimas blogų dalykų su sovietine istorija jau tampa kliše, visgi palyginsime šį sprendimą su sovietiniu apšvietimu. Lyginti galima, nes toks dalykas kaip sovietmečio architektūra buvo labai stiprus reiškinys. Visi žinome tuos gyvenamųjų namų kvartalus, kur labai daug daugiabučių, turinčių netgi identiškus vidaus išplanavimus. Ir lempučių ten nebūdavo daug – visada viena ta pati lemputė, šviečianti centre nuo lubų. Ir elektros lizdų būdavo mažai. Taigi, jeigu vis dar gyvenate praeities realijomis, gal ir galite gyventi tokioje prieblandoje. Tačiau kartu tai nuodėmė – neišnaudoti kompleksinių apšvietimo sprendimų, kuriuos siūlo pabandyti šių laikų dizaineriai, gamintojai ir tiekėjai. Visada verta dėti akcentines šviesas, nebijoti lempučių įmontuoti į sienas, lubas, spinteles, grindis, apšviesti svarbias dalis skirtingais būdais.

Netaupios lempos

Kadangi Viltesa lempos yra taupios, su jomis nereikės bijoti, kad už elektrą mokate 5 kartus daugiau. Tačiau galbūt kur nors dar yra vyresnės kartos žmonių, kadaise prisipirkusių daug senovinių kaitrinių lempučių. Jos ryja labai daug elektros ir netgi gali sukelti saugiklių išmušimą, jeigu bus jų sujungta daugiau, negu galima. Netaupyti išteklių ir vartoti per daug elektros dabar jau galima laikyti tikrai ydingu elgesiu.

Ryški šviesa poilsio erdvėse

Kita klaida – nesubalansuotas apšvietimas. Na ir kas, kad jau kabo daugiau negu viena lemputė, tačiau labai svarbu suprasti, kodėl kažkas tame apšvietime išvis šviečia. Juk tai gali būti esminiai dalykai. Negerai, kai šviesa spigina per stipriai poilsio erdvėse. Įsivaizduokite kavinę, kurioje šviestų lyg tardymo izoliatoriuje – tokios kavinės ateitis nebūtų gera. Nepritaikyta prie interjero šviesa gali sugadinti tos erdvės idėją ir atmosferą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>