Vertimo paslaugos: Kainos ir kokybės santykis

Vertimo paslaugos gali būti brangios gali ne, bet jos turi būti kokybiškos. Vis dėlto, dažnai kreipiamės į vertėją ne tik versti, tačiau ir koreguoti tekstus. Kartais tikimės ir papildomų paslaugų, tokių kaip siuntimas paštu įvairioms institucijoms, kopijavimas, švietimas ir k.t. Todėl šiandien kviečiu pasvarstyti kokiais svarbiausiais kriterijais galime remtis vertindami vertimo kokybę ir kainą?

Sertifikatai

VertimaiVertimo paslaugos yra sertifikuojamos. Todėl tik tinkamus sertifikatus turintys vertimo namai gali vykdyti šią veiklą. Kita vertus, vis daugiau vertimo namų investuoja į pažangias technologijas, sudaro specialius terminų bankus vertėjams ir priima kitus sprendimus, kurių dėka vertimo paslaugos pateikiamos laiku ir kokybiškos.

Vertimai kaune kainos nėra didesni nei dirbant tik su standartines paslaugas teikiančiais biurais. Vertimu biuras klaipeda arba vertimu biuras kaune yra puikus pasirinkimas.

Skubus vertimas

Vertimo kokybė jokiu būdu nevertinama pagal sudėtingų ir įmantrių žodžių pavartojimo kartų tekste skaičių. Atvirkščiai, kuo profesionalesnis vertėjas, kaip beje ir rašytojas, tuo paprasčiau skaitomas jo darbas yra. Kartais plunksnos meistriškumą įvaldžiusiam „profui” tenka nusivilti, kuomet jo darbą klientas įvertina apytikriai taip: „Juk ir pats taip galėjau”. Deja, negalėjai…

Geri vertėjai turi darbo bent kelias savaites į priekį. Vertimo paslaugos reikalauja laiko ir jį reikia planuoti. Todėl jeigu vertėjas yra priverstas padėti savo darbus į šalį ir sugriauti visus planus, jo paslaugų kaina pakyla. Kartais gali nukristi kokybė. Nesąžininga bei amoralu būtų iš vertėjo reikalauti per vieną naktį atlikti trijų dienų darbą ir dar vėliau reikšti pretenzijas dėl kokybės. Šiuos faktorius būtina įvertinti rašant pažymį vertėjui ir skaičiuojant atlygio klausimą.

Vertimai internetu

Vertimo paslaugos internetu yra paprasta išeitis užsakovui. Vertėjai paprastai, kaip laisvai samdomi, dirba su vertimo biurais ir taip gali užtikrinti kokybiškas paslaugas (tekstas praeina ne per vieną vertėją, o visos jų komandos patikrą). Vertimo paslaugos kaina internetu irgi mažesnė, nei biure. Juk nereikia spausdinti dokumentų, kopijuoti ar siųsti. Viskas vyksta internetu.

Tenka pripažinti, kad pasiūla gana plati. Visgi, svarbu įsitikinti ar internete siūlantys paslaugas specialistai turi tam reikiamas kompetencijas ir tai patvirtinančius dokumentus.

Dažnai vertimo biurai savo paslaugas siūlo tiek internete, tiek biure. Konkurencija sukuria tokias sąlygas. Iš to klientas tik išlošia.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>