Kaip pasirinkti skalbimo miltelius

Kaip skalbimo mašinų kainos varijuoja nuo didelių iki perpus pigesnių, taip ir skalbimo miltelių. Iš tiesų, skalbimo miltelių pasirinkimas mus užplūsta kiekvieną dieną, vos tik įžengiame į parduotuvę. Tuomet iškart pamatome, kad miltelių yra labai daug, įvairių, jie mus pasitinka įprastuose prekybos centruose. Tuo tarpu skalbimo mašinas galime matyti tik specialiose parduotuvėse. O ir perkame skalbimo mašiną kartą per 10 metų. Tačiau skalbimo miltelius tenka rinktis nuolat. Kaip tinkamai išsirinkti skalbimo miltelius ir skalbimo programą.

Baltiems skalbiniams

Skalbimo mašina namamsPačių stipriausių, efektyviausių ir labiausiai negailestingų skalbimo miltelių reikia baltiems skalbiniams. Tokiems skalbiniams dažniausiai milteliuose būna dar ir įdėta šiek tiek baliklio. Juk užtikrinti baltą spalvą yra svarbi užduotis. Jeigu ryški spalva bus šiek tiek blankesnė, nieko baisaus, sakysime – tai pastelinis atspalvis. Tačiau jeigu balti rūbai papilkės arba pageltonuos – taip lengvai neišsisuksime. Visiems bus aišku, kad kažką tiesiog padarėme ne taip. Taigi, baltiems skalbiniams reikia specialių skalbimo miltelių. Taip pat dauguma skalbimo mašinų turi ir specialias programas, skirtas baltiems skalbiniams skalbti. Tačiau jos nelabai tinka visiems audiniams vienodai. Vis tiek reikia žiūrėti ne tik į spalvą, bet ir į rūbo audinį. Galbūt paklodę reikia skalbti 60 laipsnių temperatūroje, o baltą tiulį – švelniai skalauti 30 laipsnių vandenyje.

Spalvotiems skalbiniams

Šiems skalbiniams taip pat yra skirti skalbimo milteliai, kurie nėra tokie agresyvūs ir neplauna taip greitai spalvos. Tačiau reikia mokėti jais skalbti, reikia sugebėti nesugadinti rūbų. Pavyzdžiui, jeigu skalbsite spalvotą megztuką, pažiūrėkite, kas rašoma etiketėje. Gal negalima skalbti karštoje temperatūroje, nes susitrauks. O gal negalima naudoti džiovinimo bei gręžimo funkcijų. Spalvotus verta rūšiuoti pagal spalvas – mėlynus su mėlynais, žalius su žaliais, raudonus su raudonais, geltonus su geltonais ir pan. Taip išvengsite rizikos, kad kuris nors vienas drabužis nusidažys ryškia spalva, kurios nepageidavote.

Skalbimas rankomis

Šiam skalbimui sukurti specialūs skalbimo milteliai, kurie mažiau kenkia mūsų odai, nagams. Taip pat ji yra efektyvūs plovimo aspektu. Kadangi rankomis skalbiame ne taip stipriai kaip tą padaro mašina, reikia stipresnių miltelių. Viena vertus, jie stipresni, kita vertus – turi kuo mažiau kenkti rankoms. Jeigu renkamės skalbimo mašinos programą „skalbimas rankomis“, tuomet tinka bet kokie skalbimo milteliai.

Alergiškiems žmonėms

Dažniausiai skalbimo milteliai, kurie būna be visiškai jokių alergenų, yra tokia, kurie skirti kūdikiams. Jais išskalbus ar išskalavus rūbus, skalbinius, juntamas mažiausias pakenkimas audiniams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>