Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje

Kartais skalbimo mašinų remontas Vilniuje gali būti reikalingas net ir tada, kai atrodo, kad viską darote gerai. Kartais ir skalbiniams, ir skalbimo mašinai nėra gerai net ir per žema skalbimo temperatūra.

Karštis ir skalbinių tausojimas

Dažnai galvojame, kad skalbti visada geriau kuo žemesnėje temperatūroje. Kadangi karštis ir skalbimas apskritai blukina audinių spalvas, juos plonina, skalbiniai praranda tvirtumą. Tad dažnai mes stengiamės net išlaikyti rūbus kuo ilgiau neskalbtus, jau geriau juos pamerkiame arba dėmes nuskalbiame rankomis, sausa kempinėle. Tai tikra tiesa – aukšta temperatūra tikrai kenkia drabužiams, o kai kuriuos ir gali visiškai suniokoti. Tačiau iš tikrųjų reikia pagalvoti apie tai, kad yra ir kitų prioritetų, ne tik skalbinių audinių tvirtumas.

Karštis ir bakterijos

Skalbimo mašinų remontasVienas iš svarbių dalykų, kuris mums turėtų rūpėti skalbiant – tai skalbinių „sveikumas“. Taip, mes norime, kad kuo ilgiau galėtume naudoti tuos pačius rūbus, kad spalvos išliktų, audiniai nepasikeistų ir išlaikytų prekinę išvaizdą. Bet turime pagalvoti ir apie ligų bei bakterijų pavojų. Pasirodo, jis yra tikrai labai didelis, jeigu skalbiame žemoje temperatūroje. Ar pamenate tuos atvejus, kai Vilniuje bei Kaune žmonės užsikrėtė legionelės bakterijomis tiesiog iš čiaupo, nes vanduo buvo per mažai pakaitintas? Bakterijų yra labai daug ir visur, todėl skalbimas aukštoje temperatūroje yra tam tikras sterilizavimas. Pavyzdžiui, kai lankomės gerame viešbutyje, mes juk gauname jau naudotą patalynę, tačiau tai nesudaro didelių sunkumų, kadangi ta patalynė būna tiesiog labai gražiai išplauta itin karštame vandenyje. Ir mes kažkaip tą jaučiame – kad šita pagalvė ir patiesalas turbūt prieš pakliūdami į jūsų kambarį kaip reikiant virė. Taip jaučiamės, taip ir yra. Iš tiesų skalbiniai, kurie yra itin gerai iškaitinti, mums tokie ir atrodo. Mes kuo puikiausiai jaučiame, kaip viskas yra, ir gerai žinome, kad tik tada visos bakterijos tikrai sunyksta. O štai apsilankę pigiuose nakvynės namuose jaučiamės kažkaip purvinai, ir ne be reikalo: taupant ten skalbiama žemoje temperatūroje, todėl atrodo, lyg išvis būtų neskalbta.

Šaldiklio triukas

Ką dar galime padaryti, norėdami užtikrinti savo skalbinių švarumą ir bakterijų sunaikinimą? Kas dar žudo bakterijas ir sterilizuoja be karščio? Šaltis. Dėl to pavasarį iš sterilių sniego patalų pakyla visos bakterijos, ima vėl veistis. O žiemą jų mažiau. Taigi, dar vienas triukas yra šaldyti rūbus, kurie turi potencialą būti labai nešvariais, o paskui juos skalbti normaliai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>