4 svarbiausi palapinės pasirinkimo kriterijai

Armina ir civiliaiPatogios ir tvirtos palapinės užtikrina ramų poilsį stovyklavimo ar turistinio žygio metu. Tiesa, palapinių pasiūla tokia didelė, kad išsirinkti konkrečiai situacijai tinkantį gaminį – sunkus ir varginantis darbas. Ypač tuo atveju, jei šioje srityje esate naujokai ir nežinote pagrindinių turistinių prekių skirties bruožų. Pardavėjai teigia, kad palapinės pasirinkimas visų pirma priklauso nuo konkrečių kliento poreikių, tačiau, siekiant priimti geriausią sprendimą, rekomenduojama vadovautis keturiais pagrindiniais atrankos kriterijais.

Palapinės forma

Vienas svarbiausių palapinių skirties bruožų yra jų forma. Paprastai išskiriamos kupolo, A formos, sieninės ir dalinio kupolo palapinės. Kupolo formos gaminiai rekomenduojami trumpoms išvykoms. Tai populiariausia palapinių forma, kurios pagrindas yra kvadratas arba stačiakampis. Svarbiausias šių palapinių privalumas yra jų lengvumas (tokia palapinė nereikalaus erdvios kuprinės) ir paprastas montavimas. A formos palapinės rekomenduojamos tuo atveju, jei keliaujate lietingu oru. Nuožulnios palapinės sienos užtikrina tinkamą vandens nubėgimą ir apsaugo nuo drėgmės patekimo į vidų. Sieninės palapinės savo konstrukcija primena nedidelius namus ir yra rekomenduojamos išvykoms su šeima. Palapinės išsiskiria erdviu išplanavimu, jose galima vaikščioti atsistojus. Jei planuojate sudėtingą ir ilgą žygį, siūlome rinktis dalinio kupolo palapines. Nors tokios konstrukcijos reikalauja ilgesnių montavimo darbų, svarbiausias jų privalumas – didelis grindų plotas ir aukštos lubos.

Atsparumas vandeniui

Lietuva – lietaus kraštas, todėl rankantis palapines, būtina įvertinti į jų atsparumą vandeniui. Palapinės atsparumas drėgmei yra žymimas raidėmis mm. Paprastai maksimalūs rodiklis yra 5000 mm, o minimalius reikalavimus atitinka 400 mm. Lietuvos oro sąlygoms rekomenduojame rinktis palapinę, kurios atsparumas siektų bent 2000 mm. Primename, kad minėtasis matavimo rodiklis taikomas sintetikos ir nailono gaminiams. Palapinių, pagamintų iš medvilnės ar brezento, atsparumas matuojamas kitais rodikliais, todėl šiuo atveju reikėtų pasitarti su pardavėjais.

Ventiliacija

Kad būtumėte tikri ramiu ir patogiu poilsiu, būtina įvertinti palapinės ventiliacijos angas. Per šias negali papulti lietus ar sniegas. Be to, rekomenduojame rinktis palapinę, kurios ventiliacijos angos būtų reguliuojamos iš vidaus. Primename, kad siekiant užtikrinti tinkamą vėdinimąsi, palapinėje turi būti du langai (esantys vienas prieš kitą) arba prieš duris įrengtas vėdinimosi langas. Tinkama ventiliacija apsaugos nuo drėgmės pertekliaus, sumažins kondensato problemą ir užtikrins ramų poilsį.

Kaina

Kaip ir visos kitos turistinės prekės, pvz., kuprinės, palapinės skiriasi savo kainomis. Taisyklė čia paprasta – didesnė kaina lemia aukštesnę gaminio kokybę. Prieš priimdami sprendimą, gerai pagalvokite, kaip dažnai palapinę naudosite. Jei ji jums reikalinga vos kelioms trumpoms išvykoms, galbūt, itin didelės sumos leisti neverta. Iš kitos pusės, jei ketinate stovyklauti daug ir dažnai, jums bus reikalingas komfortiškas ir patogios struktūros gaminys.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>