Ar parduodami nauji butai Vilniuje tinka didesnėms šeimoms?

Šiandieninė NT rinka siekia prisitaikyti prie individualių gyventojų poreikių, todėl parduodami nauji butai Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose yra vertinami dėl savo apgalvotų techninių ir inžinerinių sprendimų, nepriekaištingos estetikos ir ypatingo vystytojų dėmesio gyvenamajai aplinkai. Tiesa, vertinant būstų kvadratūrą neretai kalbama apie tai, kad modernus, šiuolaikiškas būstas tampa mažesnis, lyginant su senesnės statybos daugiabučiais, todėl išlieka aktualus klausimas, – ar tokie būstai tinka šeimoms, kuriose auga keli vaikai?

Butų dydis keičiasi priklausomai nuo aplinkybių

Parduodami nauji butai VilniujeNors paprastai kalbama apie butų mažėjimo tendenciją, negalima vienareikšmiškai teigti, kad butai nuolatos traukėsi. Pvz., apie 1960 m. Lietuvoje buvo statomi itin maži butai, kadangi didžiausias dėmesys buvo skiriamas ne komfortui ar laiko praleidimui namuose, o buvimui bendruomenėje. Vėliau butai ėmė didėti ir šias tendencijas išlaikė maždaug iki 2005 m. Ekonominė situacija ir kiti veiksniai nulėmė, kad vėlesnės statybos butai ėmė mažėti, tačiau šiuo metu vėl grįžtama prie didesnės kvadratūros būstų. Visų pirma, tai lemia gana palanki ekonominė situacija. Antra, rinkos pokyčius lemia ir besikeičianti gyventojų sąmonė, aplinkybių suformuotas gyvenimo būdas. Nekilnojamojo turto projektų vystytojai pastebi, kad šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas komfortui ir gyvenimo patogumui, todėl drauge su tuo plečiasi ir būsto plotas.

Parduodami nauji butai Vilniuje prisitaiko prie individualių poreikių

Suprasdami, kad pirkėjų poreikiai gali skirtis, NT vystytojai šiandien siūlo itin plačią būstų pasiūlą, t. y. parduodami nauji butai Vilniuje prisitaiko prie individualių gyventojų lūkesčių. Paprastai išskiriamos kelios pirkėjų kategorijos – tai jauni žmonės / studentai, ieškantys nedidelio, tačiau patogiame miesto rajone esančio būsto. Toks butas neretai perkamas ir kaip investicija, skirta nuolatinei ar laikinai nuomai. Kita grupė pirkėjų – šeimos, ieškančios komfortiško ir patogaus būsto didmiestyje. Šiuo atveju matomas augantis dėmesys būsto plotui ir privatumui, todėl ilgą laiką populiariausiųjų gretose buvę butai su vidiniais ir privačiais kiemais šiandien transformuojasi ir tampa mažaaukštės statybos projektų ar kotedžų rajonais, kuriuose didžiausias dėmesys skiriamas nedidelėms bendruomenėms, atsiribojimui nuo miesto triukšmo ir galimybei mėgautis privačiu laiku su šeima. Toks būstas vertinamas dėl galimybės patogiai įsikurti su visa šeima, vaikų laisvalaikio privačiame kieme ir komforto jausmo, kurį sukuria didesnė gyvenamoji erdvė.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>