Pristatytos šildymo alternatyvos

Kaimo žmonėms, kurie visada naudojosi tik įprastomis ūkyje technologijomis, buvo pristatyti alternatyvūs šilumos gavimo ir panaudojimo būdai. Vienas iš jų – šilumos siurblys.

Šilumos siurblys – nauja technologija

Kaip pristatinėjo žmonėms šilumos siurblių gamintojų ir montuotojų atstovų, šis sprendimas yra vadinamas geoterminiu šildymu. Šilumos siurblis siurbia šilumos energiją iš žemųjų sluoksnių, ta gali būti iš grundo arba vandens. Tuomet ta energija šildo orą arba vandenį, o šie savo ruožtu apšildo namus. Tai pažangi technologija, taupanti elektros energiją, kadangi iš išskiriamos šilumos kiekio tik 25 proc. energijos būna panaudota būtent šildymui elektra, visa kita 75 proc. šilumos masė yra sudaryta iš ištrauktos siurbliu energijos.

Gyventojai kėlė klausimus

šilumos siurblisVienas kaimo gyventojas pabrėžė, kad pats yra inžinierius, todėl, nors ir gyvena kaime, tačiau išmano tokias sistemas. Jam buvo smagu, kad pagaliau ir į jo gyvenvietę atvežta tokios pažangios technikos. Taip pat, kaip kalbėjo vyras, tai yra tikrai gera technika, tačiau turbūt vis tiek ne kiekvienas ją įvertins, bus tokių, kurie tiesiog kažko nesupras. Jis linkėjo visiems pasinaudoti proga ir pabandyti siurblį.

Ponas, gyvenantis karvių ūkyje ir jį valdantis, teiravosi, ar verta šilumos siurblį naudoti tvartuose, kur yra šildomos patalpos ir laikomi gyvuliai. Organizatoriai atsakė, kad tai būtų labai ekonomiškas sprendimas, kadangi šilumos siurbliai, prijungti prie kondicionieriaus, galinčio parinkti reikiamą temperatūrą, duotų tiek šilumos, kiek reikia. Šildant patalpas krosnimi, sunku nureguliuoti, kokią temperatūrą pavyks parinkti. O štai pažangi šilumos siurblio technologija leistų labai greitai suprasti, kokia dabar yra temperatūra ir ją pakeisti norima linkme. Taigi, visumoje šilumos siurblys galėtų būti netgi labai naudingas tokiam ūkiui.

Leido išbandyti savaitę

Organizatoriai atsisveikino pakiliomis nuotaikomis, nes visiems, kurie norėjo pabandyti, nemokamai sumontavo šilumos siurblius. Tai bus bandomoji savaitė – taip teigė siurblių pardavėjai. Jeigu jums patiks šie siurbliai, beliks už juos susimokėti ir galėsite grąžinti. Jeigu nepatiks – vėl juos išmontuosime ir pasiimsime, o jums linkėsime ieškoti tikrai lūkesčius patenkinančio sprendimo.

#1$ komentaras

  1. Monika

    Šildymo alternatyvų yra nemažai, todėl jei statote pirmą savo namą – vertėtų pasitarti su profesionalais: https://www.elremta.lt/lt/shop/vandens-siurbliai

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>