Kaimas pasipuošė naujais traktoriais

Kai į mūsų kaimą atriedėjo nauji traktoriai, visi žiūrėjo pro langus ir negalėjo atsistebėti. Paskui kiekvienas vaikas bėgo pažiūrėti, o jį vijosi kiekvieno vaikio šunelis iš kiemo.

Spindėjo gražiai

TraktoriaiKai kaime nieko nevyksta, bet kokios permainos sužadina gyventojų smalsumą. O ypač, jeigu jos tokios pastebimos, žvilgančios ir modernios. Jau vien tas kartas, kai kažkas pirmasis įsigijo mobilųjį telefoną, iki dabar yra visiems labai įsimintinas. Tas žmogus, kuris pirmasis gavo telefoną, tapo tiesiog kaimo žvaigžde. Na o nauji traktoriai ne ką mažiau masina žmonių smalsumą. Visi žiūri pro langus. Vieni nesislėpdami atsistoję prie lango, dar net ir ranka prisidengę antakius, prisimerkę tam, kad galėtų geriau matyti. Kiti paslapčia, vos praskleidę užuolaidas, kad net neįtartum, jog esi stebimas. Treti iškart eina į lauką ir traktoriui iš paskos – kur jis važiuoja, ko čia suka ratus. Iš kiemų išbėga pakelės šunyčiai ir aploja visą šitą karavaną, nes šunyčiai tam ir yra, kad primintų – esi pas kažką, esi ne pas save.

Kuriasi naujas verslas

Kai žmonės priartėja prie naujųjų traktorių, juos pasiekia naujienos. Čia yra jau ir kaimelio seniūnas. Dažniausiai seniūnas pats šaukia susitikimus, ir visi nutaria kokį nors klausimą. Šį kartą visi susitinka patys, net be kvietimo. Pirmiau susirenka žmonės, tada pasirodo ir seniūnas su padėjėjais. Tuojau visi sužinos, kas čia vyksta, kur šuo pakastas. Paaiškėja, kad tai tikrai naujo verslo, kaip kokio naujo etapo pradžia. Čia kuriasi tai, ko anksčiau nebuvo. Tai naujas verslas, tai naujas modernus būdas auginti ir gaminti iš to.

„Čia bus naujas miltų fabrikas. Šie nauji traktoriai bus jūsų darbo įrankiai. Tai mus naujas žemės ūkis, kuris aprūpins kiekvieną žmogų darbu, jeigu tik jam dabar jo trūko. Tai bus gera pradžia visiems, kurie norės pradėti darbštų gyvenimą ir pamiršti senas ydas. Traktoriumi važiuoti dar turbūt nė vienas nemokate, nes naudojate senas ir neveiksmingas darbo manieras, jūsų rankose – seni ir surūdiję įrankiai. Mes apmokysime jus vairuoti traktorių, dirbti su juo. Ir šios puikios žemės ūkio mašinos tarnaus visam miesteliui, dėl to kiekvienas galės gyventi geriau“, – pasakoja ateities planus seniūnas. Visi mato, kad čia atkeliavę ir nematytų ponų su kostiumais. Netrukus jie prisistato ir pasako, kad atvyko iš kažkokių departamentų ir kažkokių įmonių. Jie padės šiam verslui augti.

#1$ komentarai

  1. Gerda

    Nauja technika ypatingai gerai, kai ūkininkauji. Mano dėdė turi moliūgų ūkį, tai be traktoriaus neįmanoma tikrai būtų, neprinešiosi jų, o perka tokias sėklas (https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/moliugai ), kad iš jų išauga tikri gigantai moliūgai.

  2. Valdas

    Labai šaunu, jog ūkiai šitaip atsinaujina. Bet nepamirškit, kad labai svarbu pasirūpinti traktorių saugumu. Aš pats turėjau šią problemą, tačiau pastatomi angarai buvo pats geriausias sprendimas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>